ALLAHUMME SALLI ALA MUHAMMED VE ALI MUHAMMED VE ACCIL FERACEHUM

ALLAHUMME SALLI ALA MUHAMMED VE ALI MUHAMMED VE ACCIL FERACEHUM

Image

kotu dosluk

Paylaş
    Admin
    Admin

aktiftir :
    10 / 1510 / 15

kotu dosluk

Mesaj tarafından Admin Bir Çarş. Mayıs 10, 2017 4:47 pm

Kötü Dostluk
    🕌🕌🕌🕌🕌🕌🕌🕌🕌🕌🕌🕌
    Peygamber(s.a.a) efendimizin zamanında Ugbe ve Ubbe adında iki arkadaş vardı,bu iki arkadaş müşriklerdendi. Ugbe ne zaman bir seferden dönse Mekke'de evinde yemek ve ziyafet verirmiş. Mekke'nin eşref adamlarını sofrasına davet edermiş.
    Bir gün Peygamber efendimizi görür ve onuda sofrasına davet eder. Peygamber (s.a.a) ona şehadetini getirmeden sofrana oturmam demiş. O da şehadetini getirmiş ve Peygamberi sofrasına oturtmuş. Ubbe peygamberin dostu ugbenin sofrasına oturduğunu duyar duymaz işini bırakmış Mekke'ye gelmiş ve Ugbe'ye sen nasıl müslüman olursun neden onu sofrana oturttun ve yemeğini yedirttin. Ugbe arkadaşına benim soframa herkesin oturması beni en mutlu eden şeydir o da soframa oturması için şehadet getirmemi istedi bende getirdim oda yemeğimden yedi. Ubbe arkadaşının yüzüne bir tokatatarak sen nasıl bir dostsun biz müşriklerdeniz ve onun başta gelen düşmanlarındanız sen de onu sofrana kabul etmekle beraber müslüman oldun. Ya müslümanlıktan çıkarsın yada bir daha benim yüzümü göremessin.
    Ugbe uzun yıllar arkadaşlık ve beraber seferlere gittikleri için arkadaşı Ubbeden özür dilemiş ve müslüman olmakdan çıkmıştı ve Peygamberi bir daha sofrasına davet etmemişti. Ubbe ile olan dostluğunu devam ettirdiler. Kısa bir zamandan sonra Ugbe müşrik olarak Uhud savasında öldürüldü. Ubbe ise Mekke ile Medine arası yolculuğa çıkarken yabani hayvanların yemi oldu ve öldü.
    🕌🕌🕌🕌🕌🕌🕌🕌🕌🕌🕌🕌🕌
    Bazen bir dost bile sizin inancınızı etkileye biliyor. Kötü dostlukdan uzak durun.

Forum Saati C.tesi Ekim 21, 2017 4:13 am